Amigurumi Oyuncak Tercihler Arasında | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Amigurumi Oyuncak Tercihler Arasında

18 Ağustos 2016
486 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Amigurumi Oyuncak Tercihler Arasında

                  Bir çoğumuz çocuklarımıza daha bir ortam, huzur ve güvenilir bir hayat vermeye çalışırız. Çocuklarımıza en güzel oyuncakları alıp, en iyi imkanları sunmaya çalışırız. Bunun yanında ise son zamanların popülerliğini arttıran bir oyuncak türü piyasada yaygın hale gelmeye başladı. Bunlardan biride Amigurumi örgü oyuncaktır.

          Amigurumi Oyuncak

         Son zamanlarda ebeveyn aileler çocuklarına plastik, sağlığa zararlı oyuncaklar almak yerine el işi oyuncak satın aldıkları veyahut kendileri yaptıkları görülmektedir. Bu el işi oyuncak türünün en önemlilerinden biri de Amigurumi Oyuncak türüdür. Amigurumi Oyuncak türü Japon kültürüne aittir ve Ami kelimesi tığ ve şişle örülmüş söylemi anlamı taşırken, gurumi kelimesi de içi doldurulmuş anlamı taşımaktadır. Böylelikle Amigurumi  işi doldurulmuş demek, Amigurumi oyuncak bu sıralar oldukça yoğun ilgi görmesinin nedenleri arasında diğer oyuncak çeşitlerinin kanserojen madde içermesi ve insan sağlığına zararı olmasıdır. Söz konusu bir de kendi çocuğumuz olunca bu konularda daha hassas oluyoruz. Amigurumi oyuncak yapımının hem maliyetinin ucuz olması, hem de sağlık açısından bir zararının olmaması tercihleri Amigurumi oyuncak yapımına yönlendiriyor.

  ADS
  Zincir yapımı

                                            Zincir yapımı

        Amigurimi oyuncaklar genel olarak hayvan figürleri gözlere çarparken, sihirli halka denilen örgü stili ile yapılmaktadır. Genel anlamda ilmek kaydırmayı, zincir ve sık iğne deyimlerinin ne olduğunu biliyorsanız Amigurumi oyuncaklarının yapımını da biliyorsunuz diyebiliriz.

  amigurumi-ilmek

                                               İlmek yapımı

  Son olarak amigurumi oyuncak yapımınız da bu işlemleri başarı ile yaptığınız da nakış düğümünü atıp bitirebilirsiniz. Fakat unutmayınız ki tipi ne kadar sıkıştırıp dipten keserseniz bozulma olasılığı da o kadar az olmaktadır.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Amigurumi Oyuncak Modelleri
  Amigurumi Oyuncak Modelleri
  Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
  Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.