Bebek Kazağı Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Bebek Kazağı Yapılışı

4 Aralık 2013
1.511 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Bebek Kazağı Yapılışı

  Malzemeler, Bambu 060 kırmızı 2 x 100 gr yün, 041 bej 2 x 100 gr Şiş 5 mm

  Örgü Lastik 2/2 + 1/1, Düz örgü İlave malzeme 6 adet pantolon düğme, 1 adet kazak düğme, yumuşak bel lastiği

  Ölçüler (6 ay), 12 ay Örgü açıklamaları (6 ay) içindir.

   

  Arka Bej renkli Bambu kalite ipimiz ile 50 ilmek atalım. 5 cm uzunluğunda 1/1 lastik örgü devamında 6 cm düz örgü yaptığımızda kollar için örgümüzün her iki yanma 17 şer ilmek atalım. Toplam 84 ilmek ile 2 sıra düz örgü yaptıktan sonra eksiltmelere başlayalım. Her sıra başında 10 defa 1 er ilmek eksiltelim. Şişimizde 64 ilmeğimiz kalmıştır. Bu sıradan sonra her sıra başında 5 defa 2 şer ilmek kapatalım. Şişimizde kalan 24 arka yaka ilmeğini tek seferde kapatalım.

  Ön Bej renkli ipimiz ile 50 ilmek atalım ve 5 cm 1/1 lastik örgü devamında 2 sıra düz örgü yaptıktan sonra düz yüzde her iki yana baklava desenlerimizi oturtalım.

  14 ilmek bej + 1 ilmek kırmızı + 20 ilmek bej + 1 ilmek kırmızı +14 ilmek bej. Dönüş sıralarında ilmekleri gördüğümüz renkler ile örelim. Her düz yüzde kırmızı ilmeğin her iki yanından 1 er ilmeği kırmızı olarak örelim. Kırmızı ilmek sayısı 11 olduğunda aynı şekilde eksiltme yapalım. Baklava desenimiz bitince arada 2 sıra bej ile örelim ve 2. baklava desenimize başlayalım. Bu arada düz örgü boyu 6 cm olduğunda kol için örgümüzün her iki yanına 17 şer ilmek atalım.

  Toplam 84 ilmek ile 2 sıra düz örgü yaptıktan sonra eksiltmelere başlayalım. Her sıra başında

  10    defa 1 er ilmek eksiltelim. Kalan 64 ilmeğimizi her sıra başında 5 defa 2 şer ilmek kapatarak devam edelim.

  Yaka yırtmacı için örgü boyu 25 cm olduğunda orta 4 ilmeği tek seferde kapatalım. İki parçaya ayrılan örgümüzde şişimizde 10 ar ilmek kaldığında bitirelim.

  ADS

  Kapüşon Bej renkli ipimiz ile 72 ilmek atalım. 4 cm 1/1 lastik örgü devamında 14 cm düz örgü yapalım ve her iki yandan 3 defa 7 şer ilmek kapatalım. Kalan 30 ilmeğimiz ile kapüşonun arkasını örerken her 4 sırada bir başlardan 9 defa 1 er ilmek eksiltelim. Kalan 12 ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

  Yaka lastiği Ön yaka yırtmacının sol kenarından

  11     ilmek çıkartalım. 6 sıra 1/1 lastik ördükten sonra kapatalım. Sol yanda ise 11 ilmek ile 4 üncü sırayı örerken yaka tarafından 5 inci iliğe bir adet ilik açalım.

   

  Kol Bedenin omuz dikişlerini yaptıktan sonra kol ağzından 33 ilmek çıkartalım. 13 cm boyundaki 1/1 lastik örgüyü tek seferde örerek kapatalım. Aynı işlemi diğer kol için de uygulayalım.

  Dikiş Beden yan ve kol altı dikişlerini yapalım. Kapüşonun yan ve arka parçalarını hirleştirelim ve 4cm genişliğindeki lastiği içine kıvırarak bastıralım. Kapüşonu yakaya ön lastiğin bitiminden itibaren yerleştirelim. On lastiğe düğme dikelim.

  Şeması

  örgü şeması

  erkek çocuk kazak

   

   

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  V Yakalı Sarı Kazak
  V Yakalı Sarı Kazak
  Enine Saç Örgülü Kazak
  Enine Saç Örgülü Kazak
  Bayan Lila Kazak Yapımı
  Bayan Lila Kazak Yapımı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.