Bebek Yelek Yapımı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Bebek Yelek Yapımı

4 Aralık 2013
2.262 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Bebek Yelek Yapımı

  Malzemeler:

  Bambu 001 beyaz 2 x 100 gr ip ,kırmızı 1 x 100 gr Şiş 5 mm


  Örgü
  Haraşo, Düz örgü, Lastik 1/1, Desen İlave malzeme 3 adet düğme Ölçüler 6 ay, (12) ay, 18 ay Örgü açıklamaları (12 ay) içindir.

  Arka Bambu beyaz ile 80 ilmek atalım. 2 haraşo sırasından sonra kırmızı yünümüz ile 2 haraşo sırası örelim. Tekrar beyaz renk ile düz örgüye devam edelim. Örgümüzün 3.sırasında ilk 5 ilmeği beyaz sonraki 1 ilmeği kırmızı ve devamında her 6 beyaz ilmekten sonra 1 kırmızı ilmek örerek devam edelim. Desenimizin devamını için çizimi takip edelim.

  Desenimizi tamamladıktan sonra örgü boyumuz 22 cm olduğunda ilk ilmeğimizi örelim ve sonraki ilmekleri 2 şer örerek ilmek sayımızı 42 ye düşürelim. Sonraki sırada kırmızı bambu yünümüz ile 2 haraşo sırası yapalım. Eksiltmeden sonraki örgü boyumuz 7 cm olduğunda kol kesimi için 2-1 ilmek kapatalım. Kol evi yüksekliği 8 cm olduğunda orta 4 ilmeğimizi arka yırtmaç için tek seferde kapatarak örgümüzü iki eşit parçaya ayıralım. Arka yırtmaç boyu 3 cm olduğunda yaka oyuntusunu sırası ile 3-2-2 ilmek kapatalım. Kol evi yüksekliği 13 cm olduğunda omuzlarda kalan 12 şer ilmeği tek seferde keselim. Arka yırtmaçtan 12 ilmek çıkartalım ve 6 sıra 1/1 lastik örelim. Bir tarafa yaka ucundan 4.ilmeğe 1 adet ilik açalım.

  Ön Arka beden ile aynı şekilde hazırlayalım. Bel hizasında ilmek sayısını 42 ye düşürdükten sonra kırmızı yünümüz ile 2 haraşo sırası örelim ve tekrar beyaz bambu ile beden örmeye devam edelim. Kol evi yüksekliği 8 cm olduğunda yaka için önce orta 4 ilmeği kapatalım devamında her iki yandan 1-1-1-1 eksiltelim. Kol evi yüksekliği

  ADS

  13    cm olduğunda 12 omuz ilmeğini kapatalım. Yakadan beyaz bambu ile 29 ilmek alalım ve 4 sıra 1/1 lastik örgü devamında kapatalım.

  Kol Kırmızı bambu ile 36 ilmek atalım ve 3 sıra 1/1 lastik örelim. Devamında beyaz bambu ile 4 sıra lastik ördükten sonra düz örgüye geçelim.

  2    sıra sonra baştan 5.ilmeği kırmızı bambu ile örerek desenimize başlayalım. Desenimizin devamını çizimden takip edelim. Örgü boyu 6 cm olduğunda her 4 sırada 1 6 defa 1 er ilmek artıralım. Elde ettiğimiz 48 ilmek ile kol boyu

  14     cm olduğunda kol kesimini 3-2-2-2-2-2-2 yaptığımızda 18 ilmeğimiz kalır. Her sıra başında

  3   er ilmek kapatarak bitirelim.

  yelek örgüsü

  Bebek Yelek Şeması

  bebek yelek şeması

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Sarı Renkte Örgü Çocuk Yelek Modeli
  Sarı Renkte Örgü Çocuk Yelek Modeli
  Haraşo Örgü Beyaz Çocuk Yeleği
  Haraşo Örgü Beyaz Çocuk Yeleği
  Örgü Sarı Çocuk Yeleği
  Örgü Sarı Çocuk Yeleği
  Yelek Modeli ve Yapılışı
  Yelek Modeli ve Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.