Beyaz Dantel Masa Örtüsü | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Beyaz Dantel Masa Örtüsü

20 Ağustos 2013
3.356 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Beyaz Dantel Masa Örtüsü

  BÜYÜKLÜK 85 x 85 cm

  MALZEME: 2 yumak (her biri 50 gr.) 20 numara beyaz pamuk dantel ipliği, 1,00 numara tığ, 0,95 m 140 cm eninde keten karışımlı kumaş ya da kenardan kenara 85 x 85 cm boyutlarında kendinden petek desenli örtü

  Büyük aplike dantel: I 3×70 cm / 25 kare I 39 sıra

  Küçük aplike dantel: 14 xl2 cm / 27 karex24 sıra

  Örnek denemesi: 20 kare x 20 sıra / 10 x 10 cm

  Dantel-Beyaz-Masa-Örtüsü

   

  ADS
  • Büyük aplike dantel: 25 kare için 76 zincir + kenar tırabzan için 3 zincir + I. boş kare için 2 zincir çekin.Tığ işine ok işaretinden başlayın, I. tırabzanı tığdan itibaren 9. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir I tırabzan yapın, dolu kareler için zincirler yerine tırabzan yapın.Örmeyi bitirdikten sonra kenarlara her kenar kare boşluğuna 2. sık iğne her tırabzan başına I. sık iğne olmak üzere I sıra sık iğne yapın. Her köşe kareye 2 sık iğne, I zincir ve 2 sık iğne yapın.
  •  Küçük aplike dantel: 2 kez çalışın. 27 kare için 82 zincir + kenar tırabzan için 3 zincir+ I. boş kare için 2 zincir çekin. Ok işaretinden başlayın, I. tırabzanı tığdan itibaren 9. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir; I tırabzan, dolu kareler için zincirler yerine tırabzan yapın. Danteli işlemeyi bitirdikten sonra dantelin dış kenarına büyük parçada olduğu şekilde sık iğne yapın. (çepeçevre 2 cm dikiş payı.) Kenarları I cm’den iki defa içe katlayın, kenarları ütüleyin ve dipten makine çek­erek bastırın. Dantel aplikeleri  hazırladığınız ya da hazır satın aldığınız örtüye yerleştirin, iğneleyin ve dış kenarından sık ayarlı zikzak dikişiyle bastırın. Dantellerin altında kalan kumaşı tam zikzak dikişlerin dibinden keserek temizleyin.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Tarifli Krem Rengi Dantel Orta Örtü Modeli
  Tarifli Krem Rengi Dantel Orta Örtü Modeli
  Kenarları Dantelli Örtü Örneği
  Kenarları Dantelli Örtü Örneği
  Şık Bir Keten Örtü Modeli Yapılışı
  Şık Bir Keten Örtü Modeli Yapılışı
  Şık Sehpa Örtüsü
  Şık Sehpa Örtüsü
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.