Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı

 • Sponsor Bağlantı
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı

  Ön 6 mm şiş ile 46 ilmek başlanır ve ilk sıra ters örgü ile başlar. 2.sıra düz, 3. sıra ters yüzde düz örerek ajur yapılır. Ajur; iplik atıp 2 ilmeği bir alarak sıra sonuna kadar devam eder. Dönüşte düz örgü ajur çözülür- ilmek sayısı hiç değişmez. Arka sıra ters, sonra 2 sıra düz örülüp beyaz renge geçilir. 1 sıra düz- 1 sıra ters ve mürdüm ile 2 sıra düz örülerek haraşo çizgi oluşturulur. 10 mürdüm çizgi sonrasında kol için 3-2-1 kesilir ve 34 ilmek kalır. 14.haraşo sırasında yaka için 13 ilmek kesilir. Devamı 9-1-1-2-8-2-1-1-1-9 omuz kesilir.

  Arka 42 ilmek başlanır ve ön ile aynı şekilde örülür. Kol oyuğu 3-1 olarak kesilir. Yaka 15. Beyaz sırada 11 örüp, 12 ilmek kesilerek 9-2-12-2-9 omuz yapılır. Ön uzunluk ile aynı olunca kesilir.

  Kol 26 ilmek başlanır. 4., 6., 8. ve 10. haraşo sıralarında 1 er ilmek arttırılır. 36 ilmek olunca ön kol oyuğu 3-2-1 ve arka kol oyuğu 3-1 kesilir. Sonra her sıra başında 2 ilmek bir alınarak 10 ilmek kalana kadar örülür ve bir defada kapatılır.

  Yaka 5 mm şiş ile 58 ilmek alınıp, 6 sıra lastik örülüp 6 mm şiş ile lastik örgü dokusunda kesilir.

  Dikiş Omuz ve yan dikişleri yapılır. Kol altı dikişinden sonra fazla kesim yapılan taraf öne getirilerek kol evine dikilir. Ajur sırasından içe katlayarak kol ve etek uçlarına baskı yapılır.

  ADS

  kazak

  kazak sema kazak kol seması

   


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Erkek Kazak Modellerinde Çok Satılanlar
  Erkek Kazak Modellerinde Çok Satılanlar
  Kız Çocuk Kazak Modelleri
  Kız Çocuk Kazak Modelleri
  Bayan Trend Kazak Modelleri
  Bayan Trend Kazak Modelleri
  Erkek Boğazlı Kazak Modelleri
  Erkek Boğazlı Kazak Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.