Çizgili Kazak Modeli ve Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Çizgili Kazak Modeli ve Yapılışı

26 Aralık 2013
1.775 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Çizgili Kazak Modeli ve Yapılışı

  KAZAK

  Arka: Koyu gri yünümüz ile 48 ilmek atalım. 3cm 1/1 lastik örgü devamında açık gri ip ile düz örgüyle devam edelim. 4 sıra açık gri + 4 sıra koyu gri örelim. Lastik örgüden sonra 8 çizgi olduğunda açık gri ip ile örmeye başladığımız kol kesimini ilk iki ilmeği ördükten sonra 3.ilmekte 1 er ilmek eksilterek yapalım. Bu arada 4 er sıralık çizgilerimizi oluşturmaya devam edelim. Bu arada 14.çizgiden sonra renk değiştirmeyelim ve yaklaşık 9 sıra örelim. Her iki yandan 13 er ilmek eksilttiğimizde şişimizde kalan ilmekleri kapatalım.

  Ön: Arka parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 14-çizgi ile 4 sıra ördükten sonra yaka için orta 6 ilmeği kapatalım. Devamında her iki yandan 3-2-1 sırası ile ilmek eksiltelim. Arka parça ile aynı şekilde bitirelim.

  Kol: Koyu gri yünümüz ve 32 ilmek ile 3 cm eninde 1/1 lastik örelim. Ön ve arka bedende uyguladığımız 4 koyu gri / 4 açık gri çizgileri devam ettirelim. İlk 6 çizginin bitiş sırasında her iki yandan 1 er ilmek artıralım. 44 ilmek ile örgü boyu 21 cm olduğunda kol kesimini her iki baştan 2 ilmek ördükten sonra 14 defa 1 er ilmek kapatarak uygulayalım. Kalan ilmekleri tek seferde kapatalım.

  ADS

  Yaka: Açık gri yünümüz ve 4 mm şiş ile 64 ilmek atalım. 18 sıra 1/1 lastik örelim. Devamında kırmızı ipimiz ile 2 sıra lastik örgüye devam edelim ve tek seferde örerek kapatalım.

  Dikiş: Beden yan ve kol altı dikişlerini yapalım. Kolları kol evlerine oturtalım. Dikiş yaparken her iki parçadaki çizgilerin birbirini karşılamasına dikkat edelim. Yakayı çok sıkmadan yaka açıklığına tutturalım.

  kazak

  kazak şema

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  V Yakalı Sarı Kazak
  V Yakalı Sarı Kazak
  Enine Saç Örgülü Kazak
  Enine Saç Örgülü Kazak
  Bayan Lila Kazak Yapımı
  Bayan Lila Kazak Yapımı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.