Haroşa Örgü Tulum Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Haroşa Örgü Tulum Yapılışı

 • Sponsor Bağlantı
  Haroşa Örgü Tulum Yapılışı

  TULUM

  On: Eflatun yünümüz ile ilk paça için 26 ilmek atalım ve haraşo örelim. Örgü boyu 18cm olduğunda diğer paçayı da aynı şekilde hazırlayalım. Sağ paçayı ördükten sonra şişimize ağ için 4 ilmek ilave edelim ve sonra sol paçayı birleştirdim. Elde ettiğimiz 56 ilmek ile örmeye başlarken her iki baştan 1 er ilmek artıralım. Ağdan sonraki örgü boyu 13cm olduğunda sonra her iki yandan eksiltmelere başlayalım. Her iki sırada bir 4 defa iki baştan 1 er ilmek eksiltelim. Devamında her sıra başında 3 defa

  I er ilmek eksiltelim. Şişimizde 44 ilmek kalır. Kol kesimini sırası ile 3-1 ilmek kapatarak uygulayalım. Kol kesiminden 5 haraşo sırası sonra yaka için orta 16 ilmeği tek seferde kapatalım. Askı için kalan 10 ar ilmeği 7 haraşo sırası daha ördükten sonra tek seferde kapatalım.

  Arka: Ön ile aynı şekilde hazırlayalım. Yaka kesiminden sonra askı için kalan 10 ar ilmeği

  II haraşo sırası ördükten sonra kapayacağız. Haraşo sırası boyu 9 olduğunda 1 ilik açalım.

  Dikiş: Beden ağ ve yan dikişleri yapalım. Paça kıvrımında dikişlerin görünmemesi için paça ucundan 5cm uzunluğundaki kısmın dikişini dışarıdan yanı düz yüzden yapalım.

  ADS

  Yaka lastiği: Mor yünümüz ile ön yaka çevresinden 33 ilmek çıkartalım. 2 sıra 1/1 lastik örgü devamında tek seferde kapatalım. Arka yaka çevresinden 41 ilmek çıkartalım ve 2 sıra 1/1 lastik örgü yapalım. Kol evlerinden ön kol evinden 16 + arka kol evinden 22 ilmek çıkartalım ve toplam 38 ilmek ile 2 sıra
  lastik örelim. Arka beden askı uç kısımlarından ve yanlarındaki 3er sıra lastik üzerinden 15 ilmek çıkartarak 2 sıra 1/1 lastik örelim. Ön askı uçlarına ve iliklerin karşılarına 1 er düğme dikelim.

  tulum tulum sema


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Bere Kaşkol Takımı Yapımı
  Bere Kaşkol Takımı Yapımı
  Düz Örgü Bebek Pantolonu
  Düz Örgü Bebek Pantolonu
  Düğmeli Patik Yapımı
  Düğmeli Patik Yapımı
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.