Köpek Figürlü Örgü Bebek Beresi Modelleri | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Köpek Figürlü Örgü Bebek Beresi Modelleri

19 Şubat 2013
4.832 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Köpek Figürlü Örgü Bebek Beresi Modelleri

  Çocuğunuz için değişik olacak bir model ile karşınızdayız.Örgü bere modelimiz oldukça basit.Lastik örgü ve düz örgü teknikleri kullanılmış.

  kopekli-bere

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bebek şapkamız için beyaz iple şişe 80 ilmek atarak tek lastik örgüsü örmeyle başlayalım.

  Tek lastik örgü modelinin yapılışı : 1 düz, 1 ters, 1 düz , 1 ters ( haroşa) örgü şeklinde, arka sırayı dönünce düz örgüler, ters, tersler düz örgü tekniğinde örülür.

  Yaklaşık yirmi sıra lastik örgüsü örün ve düz örgü modeli ne geçin. ve ilk düz örgü modeli örerken iki yandan bir ilmek ve ortada ki ilmeklerin aralarından sekiz ilmek çıkararak bere modelimizin baş çevresi kadar genişleteceksiniz. yaklaşık olarak bebeğinizin baş çevresini düz örgü örneğini ördükçe başında ölçerek anlayabilirsiniz ve kulaklarından biraz daha yukarı noktada beyaz şapka örgüsünün yavaş yavaş önce 2 sırada bir kenarlardan ilmek keserek ( yani ilmek kapatarak yada eksilterek ) doksan ilmek sayısını seksen düşürün , sonra her sırada bir orta ilmek ve kenar ilmeklerden eksilterek altmış ilmeğe kadar getirin ve daha sonra tün ilmekleri kapatıp tersten dikin.

  ADS

  Beremizin kulaklarını yapmaya başlıyalım…siyah ve beyaz yün ile iki renkli köpek kulağı yapmak gerekiyor. şişe beyaz yünle on ilmek atın ve düz örgü ile örmeye başlayın bir kaç sırada bir kenarlardan ilmek arttırarak otuz ilmek olduğunda ilmekleri kenarlardan eksiltmeye geçelim. siyah yün ilede aynı ilmek sayısıyla kulak örelim. ve her 2 kulağı yapabilmek için tersten 1 tarafı açık kalacak şekilde dikelim ve düz çevirelim o açık olan ucuda dikelim. diğer köpek kulak modelini aynı şekilde örelim ve beyaz bebek şapka modelinin iki ucuna kulakları dikelim.

  köpek gözünü yapmak için 2 adet siyah düğme dikin ve elde yine şişle siyah yünle düz örgü ile küçük bir örgüden sonra köpekli şapkamızın burun kısmını yaptıktan sonra şapkaya dikerek iğne iplikle siyah bıyıklarını şapka üzerine işleme yapalım.

  Ellerinize sağlık.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Erkek Bere Modelleri
  Erkek Bere Modelleri
  Bere Kaşkol Takımı Yapımı
  Bere Kaşkol Takımı Yapımı
  Panço ve Bere Takım Yapılışı
  Panço ve Bere Takım Yapılışı
  Nostarji Şapka Eldiven Şal Yapılışı
  Nostarji Şapka Eldiven Şal Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.