Panço Yapımı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Panço Yapımı

20 Ekim 2013
2.382 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Panço Yapımı

   

  Panço için ilk olarak 64 ilmek ile başlanır. 1. sıradaki tüm ilmekler ters örülür.
  2. sırada ise 2 ilmek ters, 8 ilmek düz, 6 ilmek ters, 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 4 ilmek düz, 2 ilmek ters, 4 ilmek düz, 2 ilmek ters, 8 ilmek düz, 6 ilmek ters, 2 ilmek düz, 4 ilmek ters, 2 ilmek ters, 4 ilmk düz ve 2 ilmek ters olarak örülür.
  3. sıraya gelindiğinde tüm ilmekler ters örülür.
  4. sırada 2 ilmek ters, 8 ilmek düz, 6 ilmek ters, 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 4ilmeğin iki tanesi saç örgüsü şklinde yer değiştirilir. Daha sonraki iki ilmek de aynı şekilde yerleri değiştirilir. 2 ilmek ters ve 4 ilmek saç örgüsü yapılır.  2 ilmek ters ve 4 ilmeğin iki tanesi saç örgüsü yapılır. Sonraki iki ilmekte aynı şekilde saç örgüsü yapılır. 2 ilmek ters, 8 ilmek düz, 6 ilmek ters, 2 ilmek düz, 2 ilmek ters sonraki dört ilmeğe ikişer ilmek saç örgüsü yapılır. 2 ilmek de ters örülür.
  5. sıraya gelindiğinde tüm ilmekler ters örülür.
  5. sıra da örüldükten sonraki sıralarda 2 şer ilmek düz olarak örülen ilmekler birer ilmek kaydırarak 10 sıra boyunca bu şekilde örülür. 10 sıra sonra da diğer yönde kaydırarak zikzaklar yapılır. Zikzakların her dönüşünde 1 ponpon yapılır. Bu ponponun yapılışı şu şekilde olur; 1 ilmeğin içerisinden 5 ilmek çıkartılır ve 3 sıra örüldükten sonra 5 ilmek birden kasılır. 8 adet düz olan ilmekler 8 sırada bir saç örgüsü şeklinde burulur. 4 lü saç örgüler her 3 sırada bir burulur. Sekizerli olan saç örgüler 7 defa burulunca örgü bitirilir
  Her iki parça da bu şekilde yapılır. Biten iki örgü yan yana dikilir.
  Dikme işi de bittikten sonra yaka etrafına tığ ile sık iğne yaparak yakası toplanır.
  Alt kısmı için ise yine tığ ile 9 zincir yapılır ve kenarları sık iğneyle doldurulur. Birer aralıklar alt kısmına eklenir.

  ADS

  panço-3

   


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Panço ve Bere Takım Yapılışı
  Panço ve Bere Takım Yapılışı
  Kapşonlu Bebek Panço Yapılışı
  Kapşonlu Bebek Panço Yapılışı
  Harika Bir Sarı Çocuk Pançosu Yapımı
  Harika Bir Sarı Çocuk Pançosu Yapımı
  Broşlu Panço
  Broşlu Panço
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.