Pembe Şömentabla | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Pembe Şömentabla

29 Ağustos 2013
2.630 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Pembe Şömentabla

  Sevgili arkadaşlar, birkaç gün öncesi kirli pembe şömentablası başlığı altında harika bir şömentablası örneği sunmuş ve tarifini sizlerle paylaşmıştım. Ancak bir gerçek var ki şömentablası modeli çeşitleri bitmemekte ve herbiri şıklığı ile bizleri cezbetmektedir. Yine kibar duruşuna hayran kalacağınız bir şömentablası modelinin tarifini daha siz değerli hanımlara sunuyorum.

  BÜYÜKLÜK KENAR DANTEL DAHİL YAK. 38 x 95 cm

  MALZEME: 2 yumak (her biri 50 gr) kirli pembe 10 numara pamuk dantel ipliği, 1,25 numara tığ.

  Ortası: 18 x 75 cm / 31 kare x 135 sıra

  Örnek denemesi : 8 kare x 18 sıra / 10 x 10 cm.

  şöem-tablası-yapılış-şeması

   

  ADS
  Orta parçanın yapılması: Örnek şemasına göre çalışın. 3 I kare için 94 zincir + 3 zincir kenar tırabzan için + 2 zincir I. boş kare için çekin. A okundan başlayın, I tırabzanı tığdan itibaren 9. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir I tırabzan yapın; dolu karelerde zincirler yerine tırabzan çekin. Önce A ve B okları arasını işleyin, sonra B ve C okları arasındaki örneği 5 kez işleyin ve C okundan sonraki 2 sırayı yaparak işi bitirin. Başlangıçtan I 35 sıra sonra ipi kesin.
  şömentablası

  9 Dilimli kenar dantelin yapılması: Dilimli kenar danteli tığ şemasına göre dış kenara yapın, ipi orta parçanın dar kenarlarından birine I kapama zinciriyle bağlayın, (bak: tığ şemasındaki tek ok) ve yuvarlak sıralar halinde tığ şemasına göre çalışın.Tığ şeması birinci ve sonuncu köşe dilimleri olduğu gibi köşeden sonraki, köşe dilimle arasına uzun kenarlarda 5 kez işlenecek bir dilim örneğini de (çiftli oklarla işaretlenmiş olarak) tam olarak göstermektedir Danteli orta parçanın tüm kenarlarına bu şekilde işleyin. Biten örtüyü gerin.

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Tarifli Krem Rengi Dantel Orta Örtü Modeli
  Tarifli Krem Rengi Dantel Orta Örtü Modeli
  Kenarları Dantelli Örtü Örneği
  Kenarları Dantelli Örtü Örneği
  Şık Bir Keten Örtü Modeli Yapılışı
  Şık Bir Keten Örtü Modeli Yapılışı
  Şık Sehpa Örtüsü
  Şık Sehpa Örtüsü
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.