Takım Atkı Bere Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Takım Atkı Bere Yapılışı

 • Sponsor Bağlantı
  Takım Atkı Bere Yapılışı

   

  ATKI

  Pembe yünümüz ile 120 ilmek atalım ve haraşo örelim. Pembe ile 7 sıra ördükten sonra mor yünümüz ile 3 sıra örelim ve Sol baştan 21 ilmek ördükten sonra 15 ilmeği kapatalım. Dönüş sırasında kapattığımız 15 ilmeğin yerine tekrar 15 ilmek ilave edelim ve örgüyü birleştirelim. Mor ip ile haraşo örgü sırası 7 olduktan sonra 7 sıra eflatun yünümüz ile örelim ve ilmekleri tek seferde kapatalım.

  ŞAPKA

  Pembe yünümüz ile 30 ilmek başlayalım ve haraşo örelim. Haraşo örgü boyu 13cm olduğunda her iki yandan her sıra başında 1 er ilmek eksiltelim. Şişimizde 9 ilmek kaldığında örgümüzü kapatalım. Şapkanın diğer yüzünü de aynı şekilde hazırlayalım. 13 cm den sonra eksiltme yaptığımız her iki kenardan mor yünümüz ile 21 ilmek çıkartalım. Her sıra başında 1 ilmek keserek ilmekleri bitirelim. Ön ve arka parçanın her iki eksiltme kısmına aynı işlemi uygulayalım.

  ADS

  Dikiş Şapkanın dışa kıvrılan 5 cm lik kısmının dikişini düz yüzden yapalım. Devamını içten dikelim. Kulak kısımlarını dikerken 5cm e büzelim. Mor kulakları düz yüzlerinden kendi ipi ile birbirine tutturalım.

  atkı bere


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yeni Sezonda Trend Eski Eldiven Modelleri
  Yeni Sezonda Trend Eski Eldiven Modelleri
  Erkek Bere Modelleri
  Erkek Bere Modelleri
  Bere Kaşkol Takımı Yapımı
  Bere Kaşkol Takımı Yapımı
  Düz Örgü Bebek Pantolonu
  Düz Örgü Bebek Pantolonu
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.