Üzüm Şeklinde İğne Oyası Küpeleri | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Üzüm Şeklinde İğne Oyası Küpeleri

21 Nisan 2013
3.621 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Üzüm Şeklinde İğne Oyası Küpeleri

  Değerli arkadaşlar, üzüm şeklinde iğne oyası küpeleri benim ilgimi çektiği kadar eminim ki sizlerin de çok ilgisini çekecek. Bu aralar örgü küpelere çok merak sardım. Onları araştırırken üzüm şeklinde iğne oyası küpeleri ile karşılaştım ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Eminim ki benim gibi sizler de hemen yapmak isteyeceksiniz.  Yağılışını şöyle açıklayayım.. Öncelikle elinizle şekil verebileceğiniz bir tel alıp üzüm şekilleri veriyorsunuz. Daha sonra ortasını tığla işledikten sonra iğne oyasına başlıyorsunuz. Zaten minik miinik oldukları için hemen bitecektir. Yok tel bulamam diyorsanız da bakarak kendi yöntemlerinizle üzüm şekli verebileceğiniz bir model zaten. Yapımında floş polyester ipler kullanılmış. Zaten iğne oyalarının genelinde floş polyester ipler kullanılır.

  ADS

  Bir de öğrendiğim çok güzel bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Oyalarda kullanılan her çiçeğin bir dili varmış. Mesela bu küpelerde bulunan üzüm şeklindeki oyanın anlamı ömür boyu tatlılığı simgelemesiymiş. Bu nedenle özellikle kayınvalide pohçasına konulurmuş. Üzüm şeklindeki iğne oyalarını daha büyük örerek tülbentleriniz ya da havlularınız için de kullanabilirsiniz. Bu şekilde pohçaya ekleyebilirsiniz.

  Sizlerle daha çok çiçekli iğne oyası modelleri paylaşacağım ve yine her oyanın ne ifade ettiğini de sizlere anlatacağım. Bir diğer yazımda görüşmek dileğiyle.

  Üzüm-Şeklinde-İğne-Oyası-Küpeleri


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Bocuklu İğne Oyasında Renk Uyumu
  Bocuklu İğne Oyasında Renk Uyumu
  Acemiler İçin Cimcime İğne Oyası
  Acemiler İçin Cimcime İğne Oyası
  Pembe Çiçekli Havlu Kenarı İğne Oyası
  Pembe Çiçekli Havlu Kenarı İğne Oyası
  Kızılcık İğne Oyası Modeli
  Kızılcık İğne Oyası Modeli
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.