Yeni Kazak Modelleri | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Yeni Kazak Modelleri

11 Kasım 2013
1.662 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Yeni Kazak Modelleri

  Kullanılan Yün

  400 gr. Mor, Tiftik 150 gr. Beyaz  Ebru 2 yumak.

  Kullanılan Şiş

  Lastik 4 numara, Beden 6 numara.

  Ön Kısım

  60 ilmekten tek lastik başlayın, 10 cm örüp 6 numara şişe geçin, 10 tek ilmek artırın. Mor Aksu Tiftik’i örmeye başlayın. Sepeti oluşturmak için ilmekleri 6’lı gruplara ayırın. 1 düz 1 ters ördükten sonra 5 ilmek örüp 1 ilmek kesin, 5 ilmek örüp 1 ilmek kesin, sırayı böylece bitirin. Tersini aynı şekilde örün. Yüz sırasında 4 örün 1 kesin. Tersini örün. Yüz sırasında 3 örün 1 kesin. Tersini örün. Yüz sırasında 2 örün 1 kesin. Tersini örün. Yüz sırasında 1 örün 1 kesin. Tersini örün. Yüz sırasında Beyaz Ebru’yu kesilen yöne değil, düz kalan üçgenden 6 ilmek çıkarın, son ilmeği kesilen üçgenin ilmeği ile birleştirin. Devamlı olarak ters ve yüz olarak toplam 12 sıra olacak şekilde örün. 5 ilmeği örün 6’ncı ilmeği üçgenin kesilen bölümü ile birleştirin.

  Arka Yüz

  60 ilmekten tek lastik örün, 10 cm lastik ördükten sonra 6 numara şişe geçin. 10 tek artırıp 63 cm örün, tam ortayı bulun ve her iki taraftan arka yakayı oluşturmak için önce 3, daha sonra 2 ilmek kesin, 2 cm örün ve bitirin.

  Kollar

  36 ilmekten 10 cm tek lastik örün. 6 numara şişe geçin. 10 tek artırın. Her iki sırada bir her iki taraftan 1 ‘er ilmek artırın. 40 cm örüp bitirin.

  Balıkçı Yaka

  Bütün parçaları bir araya getirip diktikten sonra 4 numara şişlerle yakaya 75 tek ilmek çıkarın, 14 cm örüp bir tarafını dikin. İkiye katlayın.

  ADS

  Ön Yüzün Devamı

  Ebru örülüp bittikten sonra Bej renkli  Tiftik’i şişe takın. Beyaz Ebru’dan örülen ilmeklerin doğrultusunun ters yönüne 6 ilmek çıkarın. 5 ilmek ördükten sonra, 6 ilmeği biten Beyaz Ebru’nun ilmeği ile birleştirin. 62 cm kadar renklerin sıralamasını bu şekilde yapın. 62 cm olunca tam ortayı bulun, her iki taraftan 3, 3, 2, 1 ilmekler kesin ve yakayı oluşturun.

  yeni kışlık kazaklar

  Tarifli kışlık kazak tarifi

  yeni kışlık kazak modeli


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Erkek Kazak Modellerinde Çok Satılanlar
  Erkek Kazak Modellerinde Çok Satılanlar
  Kız Çocuk Kazak Modelleri
  Kız Çocuk Kazak Modelleri
  Bayan Trend Kazak Modelleri
  Bayan Trend Kazak Modelleri
  Erkek Boğazlı Kazak Modelleri
  Erkek Boğazlı Kazak Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.