Yılbaşı İçin Kırmızı Hırka ve Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Yılbaşı İçin Kırmızı Hırka ve Yapılışı

22 Aralık 2013
1.423 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Yılbaşı İçin Kırmızı Hırka ve Yapılışı

  CEKET

  Arka: Petek fırfır beyaz ipimiz ile 31 ilmek atalım ve 2 sıra ördükten sonra kırmızı yünümüze geçerken aralardan 1er ilmek artırarak 60 ilmek elde edelim. Kırmızı yün ile örgümüz 8cm olduktan sonra 5 defa her 6 sırada 1 her iki yandan 1 er ilmek eksiltelim. Örgümüz 20cm olduğunda şişimizde 50 ilmek kalır. Kol kesimi için 13 defa her sıra başında l er ilmek eksiltelim. Kalan 24 ilmeği tek seferde bitirelim.

  Ön: Petek fırfır beyaz ipimiz ile 16 ilmek alalım ve 2 sıra ördükten sonra kırmızı yünümüz ile her ilmek arasından l er ilmek artıralım. 31 ilmek elde ederiz. Bu şekilde 8cm ördükten sonra 5 defa her 6 sırada bir yan dikiş kenarından l er ilmek eksiltelim. Örgümüz 20cm olduğunda kol kesimini her sıra başında l er ilmek eksiltelim. 10.ilmeği eksiltirken aynı zamanda ön yaka için sırası ile 3-2-1-1 ilmek kapatalım. 13.kol ilmeğini kapattıktan sonra kalan ilmeklerimizi bitirelim. Diğer ön parçayı örgümüzün aynası olarak örelim.

  ADS

  Kol: Petek fırfır beyaz ipimiz ile 21 ilmek alalım. 1 sıra ördükten sonra Kırmızı ip ile aralardan ilmek artırarak 41 ilmek elde edelim. 6 sıra düz örgüden sonra her iki yandan 1 er ilmek keselim. Bu işlemi her 6 sırada bir 4 kere tekrarlayalım.

  Kol kesimi her iki yandan 13 defa 1 er ilmek keserek uygulayalım. Kalan 6 ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

  Yaka fırfır: Beden yan ve kol altı dikişlerini yaptıktan sonra kolları yerleştirelim. Önlerden 32şer ve yaka çevresinden 58 ilmek alalım. Toplam 120 ilmek ile 2 sıra fırfır örelim.

  kırmızı ceket

  ceket sema

   

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Petrol Rengi Uzun Hırka
  Petrol Rengi Uzun Hırka
  Ajur Desenli Uzun Hırka Yapılışı
  Ajur Desenli Uzun Hırka Yapılışı
  Şallı Hırka Yapılışı
  Şallı Hırka Yapılışı
  Cepli Bebek Hırka Yapılışı
  Cepli Bebek Hırka Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.