Açık Yeşil Dantel Yastık | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Açık Yeşil Dantel Yastık

24 Ağustos 2013
2.187 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Açık Yeşil Dantel Yastık

  BÜYÜKLÜK : 40 x 40 cm

  MALZEME: I yumak (50 gr) açık yeşil 10 numara pamuklu dantel ipliği, 1,25 numara tığ, I 15 cm eninde 0,50 m açık yeşil kendinden desenli pamuklu kumaş, 6 mm genişliğinde 0,60 m sarı saten kurdele, 30 cm uzunlukta fermuar, uygun bir iç yastık

  Motif: Yak. 16 x 12 cm / 29 kare x 21 sıra.

  Örnek denemesi: 18 kare x 18 sıra / 10 x 10 cm.

  dantel-yastık-şema-2

  • Örnek şemasına göre çalışın. İşe ortadan başlayın. 7 kare için 22 zincir + kenar tırabzan için 3 zincir ile başlayın. Ok işaretinden başlayın, I. tırabzanı tığdan itibaren 5. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir; I tırabzan yapın, dolu kareler için zincirler yerine tırabzan yapın. Her dikdörtgen için 5 zincir; I tırabzan yapın. Yuvarlamalar için eksiltme ve artırmalan temel bilgiler bölümünde verildiği şekilde yapın.
  • Bitirilmesi: Kumaş ve motifi işleme devam etmeden önce yıkayın. Motifi gerin. Kumaştan 44 x 44 cm büyüklükte iki kare parça kesin. (= Kumaş kısım + çepeçevre 2 cm baskı payı, şemadaki sayılar bitmiş ölçüleri belirtmektedir) Motifi şemadaki çizime göre yastığın ön yüzünün ortasına iğneleyin, çevresine sık ayarlı zikzak makine çekin.
  ADS

  açık-yeşil-dantel-yastık

  Motifin altında kalan kumaşı zikzak dikişin dibinden keserek çıkarın. Kumaş parçalannı kumaşların yüzü yüze gelecek şekilde üst üste koyun, alt kenanna 2 cm dikiş payı bırakarak makine çekin, arada 30 cm fermuar açıklığı bırakın. Kesili kenarlara sürfile yapın. Dikişleri ayırarak ütüleyin ve açıklık kenarlarına ütü basın. Fermuarı açıklık kenanna dikin. Kalan kenarlan da 2 cm pay bırakarak birleştirin.(Fermuan yastığı döndürmek için açık bırakın, kumaşın yüzü yüze gelsin.) Dikiş paylannı kesin ve sür­file yapın. Yastık kılıfını çevirin, dikişli kenarlan ütüleyin. Saten kurdeleyi ikiye bölün. Kurdeleleri şekle göre motifin dönüş karelerine geçirin. Kurdelelerin dış ucunu motifin arkasına tutturun. Dışta kalan kurdeleleri fiyonk yapın.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Tarifli Krem Rengi Dantel Orta Örtü Modeli
  Tarifli Krem Rengi Dantel Orta Örtü Modeli
  Kenarları Dantelli Örtü Örneği
  Kenarları Dantelli Örtü Örneği
  Şık Bir Keten Örtü Modeli Yapılışı
  Şık Bir Keten Örtü Modeli Yapılışı
  Şık Sehpa Örtüsü
  Şık Sehpa Örtüsü
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.