Bebek Hırkası Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Bebek Hırkası Yapılışı

3 Ocak 2014
2.072 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Bebek Hırkası Yapılışı

  Yeleğe yakadan başlayın. 81 ilmekle 3 sıra haraşo örün. Üzerine 7 ilmek haraşo 11 ilmek düz örün. 1 dolayın, 1 düz örün, 1 dolayın, 9 ilmek düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 23 ilmek düz örün, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 9 ilmek düz örün, 1 dola, 1 düz, 11 ilmek düz örün, 7 ilmek haraşo örün. Arka sıraları ters örün. İkinci sırada 1 düz ilmeğin sağından ve solundan artırdığınız ilmeklerdeki deliklerin V şeklinde olması için düz ilmeğin sağındaki ve solundaki ilmekleri 3-5-7-9 ilmek düz örerek her sırada artırın. Daha sonra tekrar 1 dola, 1 düz, 1 dola şeklinde başlayın. 21 sıra olunca 3 sıra haraşo örün. 7 ilmek haraşo örün. 48 ilmek örnekli olarak örün. 8 ilmek kol altı için kesin. 100 ilmek örün. 8 ilmek kolaltı için kesin. Diğer önü örerek devam edin. Yelek boyuna gelince 6 sıra haraşo örüp tamamlayın. Örnek yapımı (12 ilmek üzerinde)

  1. Sıra : Pembe renk ile 3 sıra düz örgü örün. Arka sıraları ters örün.

  4. Sıra : Beyaz renge geçin. 4 ilmek düz örün. iki ilmek

  arasından pembe rengin ilk sırasına batarak ilmek alın. Sol şişteki ilmekleri 4 düz örün. Tekrar iki ilmek arasından batıp Vinci sıradan ilmek alın, 4 ilmek düz örün. Arka sırada 4 ilmek ters örün. Sol şişteki aldığınız ilmekle yanındaki ilmeği toplayın. 3 ilmek ters örün. Aldığınız ilmekle yanındaki ilmeği toplayın. 4 ilmek ters örün. 5 ve 6’ıncı sıraları düz örün.

  ADS

  7. Sıra : Mavi renk ile 2 ilmek düz örün. Aradan beyaz rengin ilk sırasına batarak ilmek alın. 4 düz örün. Tekrar aradan ilmek alın. 4 düz örün. Aradan ilmek alın. 2 düz örün. Arka sırayı bir önceki renkte yaptığınız gibi örün.

  İp: Linate baby renkleri Şiş: 4 numara Yaş: 3-6 yaşbebek hırkası

  bebek hırkası modeli

  bebek hırka modeli


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Petrol Rengi Uzun Hırka
  Petrol Rengi Uzun Hırka
  Ajur Desenli Uzun Hırka Yapılışı
  Ajur Desenli Uzun Hırka Yapılışı
  Şallı Hırka Yapılışı
  Şallı Hırka Yapılışı
  Cepli Bebek Hırka Yapılışı
  Cepli Bebek Hırka Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.