Bebek Kazaği ve Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Bebek Kazaği ve Yapılışı

24 Aralık 2013
1.910 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Bebek Kazaği ve Yapılışı

  Arka: Beyaz ipimiz ile 43 ilmek atalım ve haraşo örgü yapalım. Örgü boyumuz 17 cm olduğunda kol kesimi için önce 2 ilmek devamında 15 yaka ilmeği kalana kadar her iki yandan 1 er ilmek eksiltelim. Yaka ilmeklerini tek seferde kapatalım.

  Ön: Beyaz ipimiz ile 43 ilmek atalım ve haraşo örgü yapalım. Örgü boyumuz 16 cm olduğunda kol kesimi için önce her iki yandan 2 şer sonra 1 er ilmek keselim. Örgü boyu 21 cm olduğunda yaka için orta 5 ilmeği kapatalım ve her iki yanından 5 defa 1 er ilmek eksiltelim. Yaka oyuğu için toplam 15 ilmek eksilttikten kol evi yüksekliği 9 cm olunca örgümüzü bitirelim. Kalan son 2 ilmeğimizi tek seferde kapatalım. Ön kol evi biyeleri ön parçanın kol kesimlerinden siyah ip ile 25 ilmek çıkartalım. 1 haraşo sırası siyah + 1 haraşo sırası mavi ördükten sonra kapatalım.

  Kol: Mavi ipimiz ile 27 ilmek atalım. 1 haraşo sırası ördükten sonra 1 haraşo sırası siyah ipimizi kullanalım ve beyaz ip ile devam edelim. Örgü boyumuz 3 cm olduğunda artırmalara başlayalım. 4 defa her 2 cm de bir iki yandan 1 er ilmek artıralım. Kol boyu 14 cm olduğunda her iki yandan 2 şer ilmek keselim. Devamında 1 er ilmek eksiltelim. Son 6 ilmeği tek seferde kapatalım.

  Cep: Beyaz ipimiz ile 25 ilmek atalım. 15 haraşo sırası beyaz ip ile + 1 haraşo sırası mavi ip ile örelim ve kapatalım.

  Yaka biyesi:Sağ kol ve sol kolu sadece ön bedene tutturduktan sonra yaka çevresinden siyah ipimiz ile 58 ilmek alalım. Siyah ile 1 haraşo sırası + mavi ip ile 1 haraşo sırası örüp kapatalım.

  ADS

  Dikiş: Beden yan ve sol kol arka dikişini yapalım. Cep parçasını etek ucuna ortalayalım ve üç yanını tutturalım.

   

  kazak modeli ceket model ceket sema


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  V Yakalı Sarı Kazak
  V Yakalı Sarı Kazak
  Enine Saç Örgülü Kazak
  Enine Saç Örgülü Kazak
  Bayan Lila Kazak Yapımı
  Bayan Lila Kazak Yapımı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.