Düğmeli Örgü Sarı Bebek Yeleği Modeli Yapılışı Anlatımlı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Düğmeli Örgü Sarı Bebek Yeleği Modeli Yapılışı Anlatımlı

22 Şubat 2013
5.381 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Düğmeli Örgü Sarı Bebek Yeleği Modeli Yapılışı Anlatımlı

  Düğmeli bebek yeleği modelimiz 0-3 aylık bebekler içindir.

  bebek_yelegi_onn

   

  Yapılışı ;

  Elli ilmek ile başlıyoruz. İki sıra haroşa örülür.  Üçüncü sırada iki düz bir artırın. İki düz bir artır şeklinde sıra sonuna kadar öreceğiz. Arka Taraflar ters örülerek devam edilir.

  Dördüncü sıra :  Beş  haroşa,  altı düz ,bir arttırılır, iki düz, bir  arttır, dört düz, On düz, bir arttır,iki  düz,bir  arttır, dört  düz, bir  attır, iki düz, bir  arttır, altı  düz, beş haroşa

  ADS

  Beşinci sıra : Beş haroşa, yedi  düz ,bir arttır, iki  düz, bir arttır, beş düz, on iki düz, bir arttır, iki  düz, bir arttır, beş düz, bir attır, iki düz, bir arttır, yedi  düz, beş  haroşa

  5 cm ördükten sonra iki sıra haroşa örüp tekrar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. 4 cm daha örüp iki sıra haroşa örüp kolları ayırıyoruz.

  Modeli koymak için beş  haroşa, dört ilmek örülmeden şişe geçiriyoruz. İpin ön taraftan alınıp ( ip çok gergin olmasın) sıradaki  dört ilmeği düz örüyoruz. Tekrar  dört ilmek örülmeden şişe alıyoruz. Dört  ilmeği düz örüyoruz. Bu şekilde son beş ilmek kalana kadar örüyoruz. Son beş ilmeği haroşa örüyoruz.

  Bu şekilde dört sıra örüldükten sonra beşinci sırada boş alınan  2 ilmeği düz örüyoruz. Daha sonra bu ilmeklerin üzerindeki  iplerden ipimizi geçirip sıradaki ilmek ile birlikte örüyoruz. Dördüncü  ilmekte düz örüyoruz . Dört düz  ördüğümüz ilmekleri de örmeden alacağız. Tam tersi yapılacak örülen ilmekler boş alınacak boş alınanları sonra öreceğiz. Toplamda boyu  26 cm olacak.

  Kolay gelsin.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kız Çocuk Yelek Modelleri
  Kız Çocuk Yelek Modelleri
  Erkek Çocuk Yelek Modelleri
  Erkek Çocuk Yelek Modelleri
  Lastik Örgü Bayan Yelek Yapılışı
  Lastik Örgü Bayan Yelek Yapılışı
  Yamalı Yelek Modelleri
  Yamalı Yelek Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.