Kenarları Dilimli Keten Örtü | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Kenarları Dilimli Keten Örtü

25 Ağustos 2013
2.996 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Kenarları Dilimli Keten Örtü

  BÜYÜKLÜK: 124 x 124 cm

  MALZEME: 7 yumak (her biri 50 gr) 20 numara bej dantel ipliği, I 1,00 numara tığ, 140 cm eninde 1,10 m kahverengi keten kumaş

  Dantel: 13 cm genişlikte/ 26 kare

  Örnek denemesi: 20 kare x 20 sıra / 10 x 10 cm.

  kenarları-dilimli-dantel-örtü-yapım-şeması

  • Dantel: Dantel enine İşlenecek. Örnek şemasına göre çalışın. 21 kare için 64 zincir + kenar zincir için 3 zincir çekin. Ok işaretinden başlayın, I tırabzanı tığdan itibaren 5. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir, I tırabzan yapın; dolu karelerde zincirler yerine tırabzan çekin. Dilimli kenarlar için artırma ve eksilt­meleri temel bilgiler bölümünde açıklandığı şekilde yapın.Yukarı doğru verilen örneği (= 40 sıra) sürekli tekrarlayın. 480 cm = 960 sıra sonra (= 24 defa örnek / 48 dilim) dantel bitmiş olacaktır.
  ADS

  kenarları-dilimli-dantel-örtü

  • Bitirilmesi: Kumaş ve danteli işlemlere devam etmeden önce işleyin. Danteli gerin. Kumaşı 102 x 102 cm büyüklükte kesin. (= Kumaş örtü ölçüsü + çepeçevre 0,5 cm pay) Kesili kenarları sık zikzak dikişiyle temizleyin. Daha sonra kenarları 0,5 cm genişlikte kumaşın yüzüne doğru çevirin, kenarları ütü- leyin ve bastırın. Dantelin köşelerine şemadaki çizime göre pili yapın (= x işareti £ işaretine gelsin) Danteli örtüye öyle iğneleyin ki iç kenar kareler baskı paylarını kapasın. Dantelin başını ve sonunu elle birleştiriri. Danteli bastırın.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Tarifli Krem Rengi Dantel Orta Örtü Modeli
  Tarifli Krem Rengi Dantel Orta Örtü Modeli
  Kenarları Dantelli Örtü Örneği
  Kenarları Dantelli Örtü Örneği
  Şık Bir Keten Örtü Modeli Yapılışı
  Şık Bir Keten Örtü Modeli Yapılışı
  Şık Sehpa Örtüsü
  Şık Sehpa Örtüsü
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.