Kışlık Kazak Örneği | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Kışlık Kazak Örneği

9 Kasım 2013
1.535 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Kışlık Kazak Örneği

  Ön Kısım

  35 çiftten tek lastik başlayıp 10 cm örün. 6 numara şişe geçin. Yelpaze örneğini kurun, 32 cm olunca bir tarafına koltuk oyuntusunu açın; önce 3, sonra 2, 1 ilmek kesin, 33 cm olunca bitirin. Kruvaze şeklini vermek için her düz sırada 14 cm omuz kalıncaya kadar 1 ilmek kesin. Aksu Ebru’dan lastiğin iç tarafından 80 ilmek çıkarın, 10 sıra örün. 20 tane birden kesin. Daha sonra her düzde 1 ilmek keserek diğer kruvaze şeklini ortaya çıkarın. Koltuk oyuntusunun diğer parçada olduğu gibi ilmeklerini kesin.

   

  Kullanılan Örgü

  Yelpaze: 8 düz ilmek örün; artırmak için 1 dolayın, 1 düz örün, tekrar dolayın, 8 ilmek örün. Tersini aynen örün. Diğer düz sırasında 8 ilmekli kışıma başlarken başından 1 ilmek, sonundan 1 ilmek kesin; ilmek sayısı 6 olacak. Örnek verilen şemadaki gibi olacak.

   

  Arka Kısım

  35 çiftten 10 cm lastik örün, lastiğin üstüne 10 tek artırıp Yelpaze örneğini kurun. 33 cm olunca her iki taraftan koltuk oyuntusu için 3, 2, 1 kesin; 33 cm olunca arkayı bitirin.

  Kollar

  ADS

  23 çiftten 10 cm tek lastik örün. 6 numara şişe geçin. 10 tek artırın. Yelpaze örneğini kurun. Her 2 sırada 1 ilmek 2 yanlardan artırın. 40 cm bu şekilde örüp her iki taraftan 3, 2, 1 kesin. Her 4 sırada yine her iki taraftan 1 ‘er ilmek kesin, 30 cm olunca kolu bitirin.

  Omuzda kalan ilmekleri pile şekli vererek dikin. Büzgü olayını sağlayın. Bütün parçaları bir araya getirip dikin. Öndeki kruvaze parçalara birbirinin zıttı renklerden oya yapın.

  kazak örnek

   

  kazak örneği

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Erkek Kazak Modellerinde Çok Satılanlar
  Erkek Kazak Modellerinde Çok Satılanlar
  Kız Çocuk Kazak Modelleri
  Kız Çocuk Kazak Modelleri
  Bayan Trend Kazak Modelleri
  Bayan Trend Kazak Modelleri
  Erkek Boğazlı Kazak Modelleri
  Erkek Boğazlı Kazak Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.