Nostarji Kolsuz Bluz Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Nostarji Kolsuz Bluz Yapılışı

14 Aralık 2014
1.200 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Nostarji Kolsuz Bluz Yapılışı

  Arka:  yünümüz ve 6mm şiş ile 77 ilmek atalım ve ilk sırada örgü dokusunu döşeyelim.

  8 düz+lters+*5düz+lters.*dan sonrasını 9 kere daha tekrarlayalım + 8 düz. Örgü boyu lOcm olduğunda her iki yandan 1er ilmek eksiltelim. Aynı işlemi iki kere daha her 4cmde bir tekrarlayalım. Kalan 71 ilmek ile örgü boyu 27cm olduğunda ve 4cm sonra her iki yandan 1 er ilmek artırma yapalım. Elde ettiğimiz 75 ilmek ile örgü boyu 40cm olduğunda kol kesimi için her iki baştan 5er ilmek kapatalım. Devamında düz yüzde baştan 2 ilmeği haraşo devam edelim ve 3 ve 4.ilmeği beraber örerek 1 ilmek eksiltme yapalım. Aynı sırada sondan 3 ve 4.ilmeği eksiltirken son 2 ilmeği haraşo örelim. Bu işlemi her düz yüzde tekrarlayalım. Şişimizde 23 ilmek kaldığında tüm ilmekleri tek seferde kapatalım.

  Ön: Arka beden ile aynı şekilde örelim.

  Yaka: yünümüz ve 6mm şiş ile 53 ilmek atalım. 5düz + *1 ters + 5 düz örelim. *dan sonrasını sıra sonuna kadar tekrarlayalım. Örgümüzün boyu lOcm olduğunda tek seferde kapatalım.

  ADS

  Dikiş: Beden yan dikişlerini yapalım. Ön ve arka yakayı sağ tarafta aralarına iki kat Yünlü Zincir ile 7cm zincir çekerek birleştirelim. Sol yanda ise 7cm uzunluğundaki zincirin ucunda halka yaparak ilik oluşturalım ve arka bedene dikeceğimiz küçük bir düğme ile tamamlayalım. Yaka parçasının alt ve üst kısmına bakacak şekilde hafif büzerek pamuklu dantel tutturalım. Orta detayını kapatmak için kadife kurdele geçelim. Kadife kurdele hizasında arka yüzün bir tarafına zincir çekerek brit yaparken diğer ucuna düğme dikelim.

  nostarji kazak

  kolsuz bluz şema

   


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kışlık Etek Modelleri
  Kışlık Etek Modelleri
  Boncuk İşlemeli Kap
  Boncuk İşlemeli Kap
  Derin Yakalı Jakarlı Süveter
  Derin Yakalı Jakarlı Süveter
  V Yakalı Sarı Kazak
  V Yakalı Sarı Kazak
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.