Panço ve Bere Takım Yapılışı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Panço ve Bere Takım Yapılışı

 • Sponsor Bağlantı
  Panço ve Bere Takım Yapılışı

  Uygulama:

  Bolero Yapımı: Tığ ile detay fotoğrafında verilen motiften 25 adet örerken birbirine birleştirerek kare şeklinde bir parça oluşturun.

  Şiş ile 65 ilmek atın, 3 sıra haraşo örün. Düz örgü ile devam edin. Her 11. ilmeği 2 kez örerek 1 ilmekten 3 ilmek çıkarın, sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edin. Her 10 sırada bir daha önce yaptığınız arttırmanın ortasına gelen ilmekle aynı hizada 1 ilmekten 3 ilmek çıkarma işlemini tekrarlayın. Toplam ilmek sayısı 115 olacak. 52 sıra sonra 1 sıra haraşo örün ve tüm ilmekleri kapatın.

  Bitirme: Ördüğünüz yarım yuvarlak parçayı tığ ile ördüğünüz kare parçanın iki kenarına dikerek birleştirin. Tüm etek kenarına tığ ile 2 sıra sık iğne yapın. Bere Yapımı: Bolero için yapmış olduğunuz motiften 5 adet yapın ve birbirine birleştirin. Üst kısmında tığ ile 58 tekli trabzan yapın. Sonraki sırada 5 trabzan-da 1 trabzan eksiltme yapın. Daha sonraki sıralarda aynı eksiltmelere devam edin. Toplam 9 sıra sonra kalan trabzanları büzerek kapatın. Berenin alt kenarına da bir sıra sık iğne yapın.

  ADS

  bolero bere

  bolero bere şema  bolerobere


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Erkek Bere Modelleri
  Erkek Bere Modelleri
  Bere Kaşkol Takımı Yapımı
  Bere Kaşkol Takımı Yapımı
  Nostarji Şapka Eldiven Şal Yapılışı
  Nostarji Şapka Eldiven Şal Yapılışı
  Bere Yaka Takımı Yapılışı
  Bere Yaka Takımı Yapılışı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.