Tarifli Pantolon Kazak Yapımı | Örgü Modelleri
Resim Bulunamadı

Tarifli Pantolon Kazak Yapımı

26 Kasım 2013
2.697 kez okundu.
 • Sponsor Bağlantı
  Tarifli Pantolon Kazak Yapımı

  100 pembe yünümüz ile 100 ilmek alalım ve 7 sıra 1/1 lastik ördükten sonra düz örgüye geçelim. Örgü uzunluğu 13cm olduğunda örgümüzün her iki yanından 12-12-13 ilmek kapatalım. Ortada kalan 26 ilmeğimizi 3cm ördükten sonra 5 defa her 3 cm de bir iki yanından ler ilmek eksiltelim. Orta örgü boyu 18cm olduğunda kalan 16 ilmeği tek seferde kapatalım.

  Dikiş Sol omuz ve beden yan dikişlerini yapalım. Kol altlarını dikip kol evlerine yerleştirelim. Kapüşonun arka dikişlerini yaptıktan sonra yaka lastiği içine ilmek aldığımız hizaya tutturalım. On cebin yanlarını bedene tutturalım.

  PANTOLON

  I     Paça Akıllı Bebe yünümüz ile 44 ilme atalım ve 7 sıra 1/1 lastik örgüden sonra düz örgüye geçelim. Örgü boyumuz 15cm olduğunda 2 cm de bir her iki taraftan 4 defa 1 er ilmek + her sıra başında 4 defa 1 er ilmek artıralım. Toplam 60 ilmeğimiz olur. Paçanın arka ağ kısmı için 6, ön ağ kısmı için 4 ilmek artıralım ve devamında arkadan sırası ile 4-2 , önden ise 3-1 ilmek eksiltme yapalım. Ağ eksiltmesinden sonra 19cm daha örelim. Arka bel yüksekliğini verebilmek için arka belde önce 5 ilmek örüp dönelim sonra sırası ile 10-15-20-25 ilmek örüp dönelim ve sonra hepsini birden örelim. İlmekleri yedek bir şişte bekletelim.

  ADS

  II  Paçayı ilk paçanın aynası olarak hazırlayalım. Yedek şişte beklettiğimiz ilmekler ile birleştirelim ve 3cm çift lastik ördükten sonra tek seferde kapatalım.

  Dikiş Ön ve arka dikişlerini yaptıktan sonra paça ağ dikişlerini tamamlayalım. Beline lastik geçirelim.

  örgü pantolon

  kazak örgü

   

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  Çizgili Bebek Kazağı Yapılışı
  V Yakalı Sarı Kazak
  V Yakalı Sarı Kazak
  Enine Saç Örgülü Kazak
  Enine Saç Örgülü Kazak
  Bayan Lila Kazak Yapımı
  Bayan Lila Kazak Yapımı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.